PROSTATOL

COMPLEX

НЕ ОЧАЈУВАЈТЕ. НИЕ ГО ИМАМЕ РЕШЕНИЕТО ЗА ВАС!

СТОП за ноќното мокрење и проблемите со простатата!

Најдобриот, 100% природен препарат за одржување на здравјето и нормалната функцијата на простатата!

Проблемите со зголемување на простатата и отежнување на измокрувањето кај мажите можат да се појават веќе по 40тата година, додека над 50% од машката популација над 60 години во целиот свет се мачи со зголемена простата.

Дали и Вие страдате од проблеми со простатата. Приморани сте да одите во тоалет и по неколку пати во текот на ноќта да мокрите, поради што се будите уморни, ненаспани, исцрпени и нервозни. Постојано чувствувате потреба или страв од ургентност за мокрењето, а тоа ви ја загрозува слободата во движењето и ви го намалува квалитетот на животот.

ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ СО ПОТЕНЦИЈАТА? НЕ ПОВЕЌЕ!

ЕПИМЕДИУМ КОМПЛЕКС - најдобар 100% природен препарат за подобрување на потенцијата и издржливоста кај мажите!

Употребата на ЕПИМЕДИУМ КОМПЛЕКС помага во:

 • - зголемување на потентноста, т.е. подобрување на еректилната функција
 • - подобрување на либидото (желбата и интересот)
 • - регулирање на нивоата на тестостерон
 • - подобрување на силата и издржливоста во сексуалната изведба и севкупното ниво на енергија и виталност.

100% природен состав без несакани дејства! Уникатна комбинација на екстракти од Епимедиум, Трибулус, Мака, Женшен, Ѓумбир, Коприва, Лесер Галангал и Тиква за силна потенција во секое животно доба!

Препаратот е наменет за сите возрасни мажи со еректилна дисфункција (нарушена способност за ерекција), намалена желба и неможност за изведба, како и сите кои сакаат да си ја подобрат потентноста, издржливоста и енергијата.

ПРОСТАТОЛ КОМПЛЕКС

ПРОСТАТОЛ Комплекс е неинванзивн, безбеден и целосно природен начин, само со помош на една капсула која лесно ќе ја добиете без рецепт, да го подобрите здравјето на простатата. Само со помош на ПРОСТАТОЛ Комплекс ќе добиете:

Намалено мокрење

Значително намалена потреба и честотата за мокрење во текот на ноќта;

Нормален проток

Нормален проток на урината и олеснето празнење на мочниот меур;

Подобро либидо

Враќање на енергијата, виталноста и потентноста во вашата интимна врска и животот.

НАРАЧАЈТЕ ГО ПРОСТАТОЛ КОМПЛЕКС ВЕДНАШ

Најголемиот број препарати достапни на пазарот треба да ги користите повеќе пати во текот на денот чекајки најмалку 3-4 недели пред пред да почувствувате некаков ефект, додека со ПРОСТАТОЛ Комплекс резултатите можете да ги почувствувате и само за една недела.

Намалено мокрење

Причините за проблемот со простатата

Дали знаете дека тројца на секои 5 мажи на возраст над 50 години во светот страдаат од проблеми со зголемена простата. Ваквата состојба ја отежнува нормалната функција на уринарниот систем и процесот на мокрење, го намалува либидото и потентноста, а сериозно го зголемува ризикот од појава на чести инфекции на мочниот меур, како и рак на простатата!

Нормална простата

Зголемена простата

Простатата е жлезда која е дел од репродуктивниот систем на мажите. Кај возрасен маж таа е со големина на орев или костен и се наоѓа веднаш под мочниот меур, опфаќајки ја уретрата (изводниот мочен канал низ кој урината се исфрла надвор од телото). Простатата создава течност која е дел од спермата и помага во подобрување на подвижноста на сперматозоидите.

Зголемувањето на простатата или бенигна хиперплазија на простатата се јавува како резултат на промени во хормоните (тестостерон, дихидротестостерон и естроген) кои се случуваат со стареењето, особен по четириесетата година од животот, поради што доаѓа до неконтролиран и постојан раст на простатата. Со растот простатата започнува да врши се поголем притисок од долната страна на мочниот меур и едновремено го притиска и стега и мочниот канал кој минува низ неа. Како послдици на ваквот притисок на зголемената простата се јавува чувство и потребата за често мокрење, поради што мажите кои го имаат овој проблем се приморани да се будат и по неколку пати во текот на ноќта. Но заради стегнатиот и затворен мочен канал се јавува задоцнет почеток на мокрењето, слаб, тенок млаз на урината или капење, поради кое мочниот меур не може целосн да се испразни, што тера на повторна потреба од мокрење и го зголемува ризикот од бактериски инфекции на мочниот меур и уринарниот систем во целина. Заради хормонските проблеми, нарушената функција на простатата и зачестеното мокрење ваквата состојба исто така негативно влијае и на либидото и на потентноста на мажите, а со тоа и на појавата на депресија и нарушено психолошко здравје.

Дали и вас Ве мачат овие проблеми на зголемена простата?

За прв пат на нашиот пазар можете лесно и ефикасно да ги решите сите проблеми со ноќното мокрење и простатата.

Се што ви е потребно е

ПРОСТАТОЛ КОМПЛЕКС

СТОП за ноќното мокрење и проблемите со простатата!

Најдобриот, 100% природен препарат за одржување на здравјето и нормалната функцијата на простатата!

ПРОСТАТОЛ Комплекс е единствен препарат кој синергистички ги обединува најдобрите 7 билни екстракти и нутриенти со научно докажано дејство во одржување на здравјето и подобрување на функцијата на простатата. Научниците испитуваа десетици состојки и комбинации пред да ја откријат оваа неверојатна формула. Студија правена со слични состојки со случајно избрана група мажи на возраст од 50 до 70 години во период од 30 дена покажала намалување на честотата на мокрење доцна во ноќта за неверојатни 76%, додека протокот на урината се зголемил за дури 71%.

Редовната употреба на ПРОСТАТОЛ ќе ви обезбеди:

 • Значително намалена потреба од зачестено ноќно мокрење и можност повторно да уживате во непречен и цврст сон во текот на ноќта
 • Подобрен протокона урината, враќање на нормалниот, силен млаз за целосно и брзо празнење на мочниот меур
 • Смирување на воспалението на простатата и постепено намалување на нејзината големина
 • Подобрување на нивото на тестостерон, либидото и сексуалната функција
 • Намалување на ризикот од појава на рак на простатата
 • Намалување на ризикот од воспаленија и инфекции на уринарниот систем

Состојки

Најдобриот, 100% природен препарат за одржување на здравјето и нормалната функцијата на простатата!

100% ПРИРОДНО ДЕЈСТВО, БЕЗ НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ

 • Екстракт од палма Saw Palmetto (Serenoa repens) – помага во одржување на нивото на тестостерон, непходни за одржување на големината и здравјто на простатата;
 • Екстракт од Екстракт од калинка (Punica granatum L.) – содржи уникатни полифеноли непходни за одржувањето на здрава простата и еректилната функција
 • Екстракт од екстракт од коприва (Urtica dioica L.) – помага во смирувањето на воспалението на простатата и одржување на здравјто на простатата во целост;
 • Екстракт од домат (Solanum lycopersicum) – извор на ликопен, докажан антиоксидант кој помага да се сочува големината и нормалниот метаболизам на клетките на простатата, намалувајки го ризикот од оштетувања кои можат да доведат до развој на тумор;
 • Екстракт од Африканска цреша (Pygeum Africanum.L) - значајна за нормален уринарниот проток потребно за ефикасно празнење на мочниот меур и подобрување на либидото и потентноста;
 • Екстракт од семки од тиква (Curcubita moschata Duch) – помага во одржување на нивоата на тестостерон (спречувајки ја неговата конверзија во дихидротестостерон)
 • Цинк – минерал потребен за нормална функција на простатата.

Сите овие состојки се внимателно избрани по своето докажано делување и што е најважно се 100% природни. Истражувањата покажуваат дека примената на некои од наведените состојки (или примената на состојки како коренот од коприва, ликопен, со палмето и други) овозможуваат намалување на големината на простатата и за над 20%, што помага мажите да имаат подобар проток на урината, полесно празнење на мочниот меур, а со тоа и видно намалена потреба од често мокрење.

Понуди

Простатол комплекс(30 капсули)

Нарачај сега

Простатол комплекс (2+1) пакет

Нарачај сега

Доколку нарачате ВЕДНАШ добивате гратис Епимедиум комплекс

Нарачај сега

Нарачајте веднаш

За Простатол

СТОП за ноќното мокрење и проблемите со простатата!

Најдобриот, 100% природен препарат за одржување на здравјето и нормалната функцијата на простатата!